Dekoratif Boya

Dekoratif Boya Nedir

Dekoratif boya çok renkli bir etki yaratan uygulanan alanlara kazandırdığı farklı desen ve renk kombinasyonları ile dekorasyonda farklılık yaratır.

 

Dekoratif Boya Özellikleri

sıkılanlar için Filli Boya alternatif olarak dekoratif boyaları sunuyor. Farklılık arayanların ve alışılmış sade duvar boyalarından sıkılanların yardımına koşan dekoratif boyalar ile göz alıcı bir şıklık yaratabilir ya da kendi zevkinize göre evinizde farklılık oluşturabilirsiniz.

Dekoratif Boya Neye Yarar

uygulmasında sakınca yoktur fakat çıplak metalde antipas veya sentetik astar boya kullanımı işinizi kolaylaştırır ve korozyonu önler.

Dış cephe boya öncesi mutlaka dolgulu bir astar kullanın. Bu malzeme mevsim geçişlerinde genleşen boyanın çatlamamasını sağlar, boyanın sarfiyatını düşürür ve boyanızın cephede daha uzun kalmasını sağlar.

Astar uygulanmazsa ne olur? Kısacası kritik noktalarda emekleriniz boşa gidebilir.Astar boyalar zemininizi boyaya hazırlar.Tozlu bir yüzeye bant yapıştırmak zordur değil mi? Boyada böyledir.Zemin ne kadar düzgünse boyanız o kadar düzgün yapışma sağlar.

 

Dekoratif Boya Nerelerde Kullanılır

Eşyaya renk vermek, süslemek, dış etkilerden korumak için, eşyanın içine katılan ya da üstüne sürülen renkli maddelere verilen ad.

İnsanlar, çok eski zamanlardan beri, yaptıkları türlü şeyleri, giydiklerini, oturdukları evleri, vücutlarını daha güzel gösterebilmek için, türlü renklerle bezenmişlerdir.

Son yıllarda rastlanan ve ilkel insanların yaptıkları anlaşılan çeşitli duvar resimlerinde, çanak ve çömleklerde boyalara rastlanmıştır.

 

 

Dekoratif Boya Nasıl Yapılır

Boya rulosunu uygulamak için ilk olarak dilediğiniz desene sahip olan rulo makinesini ve aparatını satın alın ve boyamak istediğiniz duvarın zemin rengini seçin bu renk mevcut duvar renginiz de olabilir. Daha sonra da desen için seçtiğiniz renk efektif boyayı alın ve boyayı dekorasyon makinesinin boya haznesine koyup yukarıdan aşağıya doğru ve düzgün şeritler halinde boyamaya başlayın.

Dikkat etmeniz gereken her bir şerit arasında boşluk bırakmamak ve ruloyu yukarıdan aşağı doğru ileri geri yaptırmadan düz bir biçimde indirmektir. Aşağıdaki resim size bu konuda da yardımcı olacaktır.

TOP