Renkli beton

Renkli beton Nedir
Renkli Beton hizmetlerimizde sınırları aşmış bulunmaktayız. Renkli betonlarımızla zeminlerinizi değişik şekillere koyuyor ve hizmete sunuyoruz. Renkli beton sistemi son model cihazlarımızla yapılmaktadır. Ekol zemin  olarak bu hizmetlerden yararlanmak için bizleri ofislerimizde sizleri bekliyoruz. Ekol olarak renkli beton hizmetlerini sizlere uygun olarak tasarlayıp veriyoruz. Maddi yönden sıkıntı çekmenize gerek kalmadan işlerinizi itina ile yapıyoruz. Ayrıca hizmetlerimizde yüzde 50’ye varan fiyat uygulamaları yapmaktayız. EKOL zemin olarak hizmetin en ideal isimlerinden olmaya hak kazandığımızı düşünerek renkli beton işine girmiş bulunuyoruz. Müşterilerimiz ve müşteri olmaya aday dostlarımızla bir kahve fincan içmek için ofislerimizde sizleri bekliyoruz. Gelmeniz sizin menfatinize olmaktadır.
Renkli beton Özellikleri
Yüzey serleştirici rengine göre imal edilen, dekoratif özelliği ön planda olan beton uygulamalardır. Baskı beton uygulamalarında en önemli unsur, pratiklik olması ve geniş alanlarda büyük parçalar halinde üretilebilmesidir. Bu uygulamalarda kullanılan malzemelerle beton yüzeyin dayanımı, normal betona göre birkaç kat artar. Estetik, renkli ve dekoratif bir yüzey oluşturur. Beton yüzeyinin emici özelliği azalır. Beton yüzeyindeki tozumayı azaltır ve kolay temizlenir. Beton yüzeyinde düşük su/çimento oranı sayesinde yüksek mukavemetler oluşur. Uygulanan sertleştirici beton yapının bir parçası olur. Betonda donma-çözülme sonucunda ortaya çıkan pullanmaya karşı direnç gösterir. Teknolojik gelişmeler ve uygulama tekniğindeki kalite artışı, bu tip uygulamaları tercih edilir hale getirmiştir. Renkli beton Nerelerde Kullanılır
bağlantı maddesi olarak kullanılan çeşitli çimentolarla karıştırılmasından elde edilen yapı malzemesi. Yapıldığında çamur gibi olan bu madde, zamanla kuruyarak kaya sertliğini kazanır. Yapılışı sırasında, istenen kalıplara konarak, istenen biçim verilebilir. Böylece çeşitli temeller, barajlar, köprüler, su kuleleri, elektrik direkleri çeşitli binalar v.s. yapımında en sağlam ve dayanıklı bir madde olarak kullanılmış olur. Beton, kullanılan kum, çakıl ve bağlantı maddelerinin cinslerine, su miktarına göre çeşitli sınıflara ayrılır. Beton, su ile karıştırıldığından 2-3 saat sonra donmağa başlar ve bu süre sonunda ilk donma tamamlanır. Kesin donma ve kurumasını 28 gün içinde kazanır. Eski kültür milletlerince bilinen, kullanılan bir yapı malzemesi olan beton asıl önemini XIX. yüzyılın başlarında kazanmıştır. Bugün yapı işlerinde ve çok geniş bir alanda kullanılmaktadır.
Renkli beton Uygulama Notları Elektronik üretimde kullanılan komponentler statik elektriğe (SE ) duyarlıdır. Eğer insan vücudunda SE birikirse bu malzemelere dokunulduğu zaman bunlar hasarlanır.
O sebep ile bu alanda dolaşan insanların üzerinde SE olsun istenmez.
zemin iletkenlik
SE ‘yi boşaltmak için bileklik yardımı ile insanlar otururken toprağa bağlanır. Bildiğimiz yeryüzüne yani. Fakat bu yürürken mümkün olmadığı için zeminin mümkün olduğunca SE üretmemesi istenir. Ayrıca var olan SE ‘nin toprağa kontrollü olarak aktarılması da gerekir.
İşte tam da burada parlak beton uygulaması anlam kazanıyor. Çünkü betonun kendisi toprak !!!
Dolayısıyla teknik olarak zaten SE ‘yi toğrağa vermiş olursunuz ve bu süreklidir.
Epoksi kaplamada ise insan ile toprak arasındaki bağlantı, yere döşenen bakır şeritler ile yapay olarak sağlanır. Bu yüzden sürekli ölçüm ile kontrol edilmesi gerekir. Bu şeritlerdeki kopma, nemden dolayı oluşan korozyon iletkenliği azaltacak ve zeminde SE birikmesine yol açacaktır.
Parlak beton uygulaması ise doğal olarak toprak olduğu için böyle bir risk yok

TOP