Yüzey Sertleştiricili Şap Uygulaması

Yüzey Sertleştiricili Şap Uygulaması: Yüzey sertleştirici uygulanacak taze beton üzerine 1 cm 'ye 200 gr basınç uygulandığında 3mm 'den fazla çökme olmuyorsa yüzey sertleştirici serme işlemine başlanmalıdır. Yüzey sertleştirici elle yada çek pas ile homojen olarak serilmelidir. Yüzey sertleştirici 5 kg/m2 oranında kullanılacak ise bir defada serilmelidir. 5 kg/m2 'den fazla kullanılacak ise ikinci kat olarak tekrar serilmelidir ve taze betondan yüzey sertleştiricinin neminin tamamen alınması beklenmelidir. Yüzey sertleştirici uygulanacak taze beton minimum 50 mm olmalıdır.

Zemin Kaplama

Yapısal olarak daha çok kimyasallara, suya ve yuke dayanıklı yapısı ile dikkat çeker uygulama alanın bakımından, fabrikalarda, kimyasal depolarda, otoparklarda tercih edilmektedir.Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir.

Epoksi selfleving

Çukur, çatlak, kırık, segregasyon gibi hatalar epoksi astar ve epoksi harç ile yapılır. 4-5 mm den daha derin ve büyük alanlı tamiratlar epoksi kaplamaya uygun çimento esaslı tamir harçları ile de yapılabilir.

Parlak beton

Beton Parlatma uygulaması, beton zeminlerin elmas kesicilerle aşındırılması ve silinmesi yöntemiyle parlatılması dır. İlk olarak beton zeminin en zayıf kısmı olan yüzeydeki şerbet tabakasını kazıyarak, betonun sağlam, dayanıklı bölgesine ulaşılır.

Epoksi boya

Karıştırılmış reçine ve sertleştiriciye, içine başka maddeler eklenmemiş ise kalınlaştırılmamış (ya da ince) epoksi diyelim. İnce epoksi ile malzemenizi (bizim için kontrplak ve ahşap) suya karşı yalıtabilirsiniz.

TOP