Yalıtım - Izolasyon Uygulamaları

Yalıtım Hizmetleri 

EKOL'ün uzmanlık gerektiren sistemlerin uygulanması konusunda lider bir firmayız. Uygulamalarımızda Türkiye ve Dünya’daki yapı kimyasalları konusundaki en güçlü kuruluşlarından olan çözüm ortağımız draco grubundan destek alıyor ve birlikte Türkiye’nin en iyi firmalarına hizmet veriyor ve bundan da gurur duyuyoruz!

Satış ve uygulamasını gerçekleştirdiğimiz membranlar :

  • Poliüretan esaslı püskürtme sistemler (Conideck/Coniroof)
  • Likit membranlar
  • Çimento esaslı
  • Bitüm esaslı
  • Sıvı plastik esaslı
  • Akrilik esaslı
  • İzolasyonda geleceğin teknolojisi!
  • Poliüretan esaslı püskürtme sistemler (Conideck/Coniroof)

Bugüne kadar yapılarda sorun olan bir çok problemi kolaylıkla ortadan kaldıran özel bir uygulama şeklidir. Poliüretan esaslı, yüksek esneme özelliğine sahip, solventsiz, özel sprey makinaları ile uygulanabilen iki komponentli bir su yalıtım ve kaplama malzemesidir. Her türlü yüzeye mükemmel yapışma özelliği vardır, kimyasal etkilere ve bitki köklerine karşı dirençlidir. Saniyeler içerisinde kürlenen, -40C - +80C arasında çalışma sıcaklığı, & 400 elastikiyetinin yanı sıra, çatlak örtme yeteneğine de sahip olan sistem özel kaplaması ile görsele ve UV’ye dayanıklı hale gelebilmektedir. Bu sistem bir izolasyon malzemesi olmasının yanında otopark kaplaması olarakta kullanılmaktadır.

Zemin Kaplama

Yapısal olarak daha çok kimyasallara, suya ve yuke dayanıklı yapısı ile dikkat çeker uygulama alanın bakımından, fabrikalarda, kimyasal depolarda, otoparklarda tercih edilmektedir.Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir.

Epoksi selfleving

Çukur, çatlak, kırık, segregasyon gibi hatalar epoksi astar ve epoksi harç ile yapılır. 4-5 mm den daha derin ve büyük alanlı tamiratlar epoksi kaplamaya uygun çimento esaslı tamir harçları ile de yapılabilir.

Parlak beton

Beton Parlatma uygulaması, beton zeminlerin elmas kesicilerle aşındırılması ve silinmesi yöntemiyle parlatılması dır. İlk olarak beton zeminin en zayıf kısmı olan yüzeydeki şerbet tabakasını kazıyarak, betonun sağlam, dayanıklı bölgesine ulaşılır.

Epoksi boya

Karıştırılmış reçine ve sertleştiriciye, içine başka maddeler eklenmemiş ise kalınlaştırılmamış (ya da ince) epoksi diyelim. İnce epoksi ile malzemenizi (bizim için kontrplak ve ahşap) suya karşı yalıtabilirsiniz.

TOP