Derz Dolgusu Uygulaması

Derz Dolgusu 

Bu ibare "Derz mühürlemek" anlamına geliyor. Endüstriyel taban uygulamasında, normale uygun olmayan dolgu malzemesi kullanıldığında derzler su geçirmez ve absorbe (emici) olamazlar ve fonksiyonlarını yerine getiremezler. Aslında minimum kesim öneriliyor. hareketin ve kalkmanın önlenmesi için. Bu yolda mukavemetin artması için jointlar birbiriyle kesişmeli. Dolgu malzemesi elastik olmalı çünkü basınç altında kolaylıkla açılmalı. Eğer sert malzeme kullanılırsa kırılma meydana gelir ve derzler fonksiyonlarını yerine getiremezler. Derzler doldurmadan önce yabancı maddelerden arındırılır daha sonra dikkatlice derz aralıkları temizlenir malzemesi derzin iki kenarına konur ve elastisitesi (şekil değiştirme kapasitesi) uygun olan bir mastık ile derz doldurulur.

Derz Dolgusu Teknik Bilgileri Tanım

Meycoflex 100 tek bileşenli, elastomerik, hava nemi ile sertleşen, poliüretan derz dolgu malzemesidir. Derz Dolgusu Uygulaması

Derz Dolgusu Uygulaması

Zemin Kaplama

Yapısal olarak daha çok kimyasallara, suya ve yuke dayanıklı yapısı ile dikkat çeker uygulama alanın bakımından, fabrikalarda, kimyasal depolarda, otoparklarda tercih edilmektedir.Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir.

Epoksi selfleving

Çukur, çatlak, kırık, segregasyon gibi hatalar epoksi astar ve epoksi harç ile yapılır. 4-5 mm den daha derin ve büyük alanlı tamiratlar epoksi kaplamaya uygun çimento esaslı tamir harçları ile de yapılabilir.

Parlak beton

Beton Parlatma uygulaması, beton zeminlerin elmas kesicilerle aşındırılması ve silinmesi yöntemiyle parlatılması dır. İlk olarak beton zeminin en zayıf kısmı olan yüzeydeki şerbet tabakasını kazıyarak, betonun sağlam, dayanıklı bölgesine ulaşılır.

Epoksi boya

Karıştırılmış reçine ve sertleştiriciye, içine başka maddeler eklenmemiş ise kalınlaştırılmamış (ya da ince) epoksi diyelim. İnce epoksi ile malzemenizi (bizim için kontrplak ve ahşap) suya karşı yalıtabilirsiniz.

TOP