Baskı beton uygulamaları

 

Baskı beton uygulamaları  Nedir

Baskı beton denince akla gelen sadece beton uygulaması olmasın bir sanatcının bir heykel traşın taşa verdiği bir dokunuşta denebilir. Baskı beton 1945'li yıllarda Amerikada metal kalıplarla başlayıp gelişen teknolojiye birlikte poliüretan kalıplarla günümüze kadar gelmiştir. Baskı beton istenilen her mekanda uygulanan hazır betonla yapılan ve doğal taş görünümü elde etmek amacıyla yapılan ve uzun ömürlü ve dekoratif uygulama sistemidir.
Baskı beton uygulaması hazır betonla yapıldığı için sert ve dekoratif bir zemin elde edilmektedir. Örneğin bahçe veya kaldırımınızı baskı beton ile çok modern ve dekaratif bir taş görünümü elde etmeniz mümkün.
Baskı beton avantajları kaymazlık,tozlanmaz,uv ışınlarına dayanıklı,istenilen renkte yapılabilen,tek parça ve uzun ömürlü olmasıdır.
Baskı beton belli kalıplar arasına sıkıştırılıp kalmamıştır. Kişiye özel kalıp sistemi sayesinde kişiye özel desenlerle her isteyi karşılıyabilmektedir.
Baskı beton birçok zemine uygulana bilmektedir. Otopark,sahil ve yürüyüş yolları,bahçe araları,kaldırımlar,iç mekanlar,bina ve site çevresi vb. Tüm sahalar.
Baskı beton uygulaması için hertürlü destek ve bilgiyi bize ulaşarak alabilirsiniz

 

Baskı beton uygulamaları  Özellikleri

donma çözülme mukavemeti yüksek , yüksek mukavemetli dekoratif yüzeyler elde etmek için kullanılan malzemelerdir. 

Temel olarak portland çimento,polimer,silika füme ,pigment ve kuartz agrega karışımıdan oluşan çimento bazlı yüzey sertleştiricileri kullanıma hazır karışım halinde firmamız tarafından üretilmektedir. 

 

Baskı beton uygulamaları  Nerelerde Kullanılır

    uygulayabilmektedir. Baskı beton birçok zemine uygulanabilmektedir. Örnğin araç otoparklarına baskı beton uygulaması yapılmaktadır.Bunun yanısıra ,sahillere ve yürüyüş yollarına baskı beton uygulaması yapılmaktadır.Yine bahçe aralarında ,kaldırımlarda,iç mekanlarda, binaların çevrelerinde ve aklınıza gelen tüm alanlarda baskı beton uygulanabilmektedir.Ayçelik İnşaat olarak ücretsiz danışmalık hizmetlerimizden faydalanabilir,baskı beton uygulamaları hakkında tüm destek ve bilgiyi bize ulaşarak temin edebilirsiniz.

Baskı beton uygulamaları  Uygulama Notları

verilmemelidir. Beton döküldükten sonra yüzeyde oluşacak derin kesikler veya kırılmalar tamir edilebilecek olsa da, görsel bütünlüğün korunması adına bu tip hasarların oluşmaması önemlidir.

-          Betonun içine renkli agregaların hatta kırık cam parçacıklarının koyulması, görsel olarak çok estetik zeminlerin oluşmasını sağlayabilir.

-          Gri toz yüzey sertleştirici uygulaması yukarıdaki şartları hızlı yoldan gerçekleştirmeyi sağlayabilir.

-          İstenirse tabliye betonu istenirse toz yüzey sertleştirici uygulaması yapılsın, lazerli mastarlama cihazları ile tesviye işlemi zeminde ondülasyonların oluşmasını engellediği için önerilmektedir.

 

Baskı beton uygulamaları  Nasıl Yapılır

Öncelikle zemin iyice etüd edilmeli temizlenmeli ve sıvaya uygun hale getirilmelidir daha sonra sıva yapılır ve baskı malzemesi kalıpları sayesinde baskı (baskılı beton) şeklinde press edilir.

Bu konuda daha fazla bilgi almak ve baskı beton örneklerini görmek istiyorsanız aşağıdaki adresden gerekli bilgiyi ve baskı beton modellerini inceleyebilisini

 

TOP